Субота, 04.05.2024, 21:31
Вітаю Вас Гість | RSS

Незалежний професійно-експертний рейтинг

Незалежний професійно-експертний рейтинг ВНЗ України формується за підсумками даних, виявлені у процесі проведення щорічних міжнародних рейтингових конкурсів, механізм функціонування яких викладено в розділі сайту «Урочисті церемонії та почесні призи». Незалежний професійно-експертний рейтинг ВНЗ України є наслідком фактичного визнання колегами, професійними експертами, роботодавцями, бізнес-середовищем та організованими молодіжними структурами лідерство на певний період часу окремих ВНЗ України за ознаками організаційних переваг, якості, змісту і ефективності їх освітніх програм.

Незалежний професійно-експертний рейтинг ВНЗ України грунтується на використанні методики, що вбирає в себе окремі елементи рейтингових технологій, напрацьованих міжнародною експертною групою IREG (International Rankings Expert Group), Інститутом вищої освіти Шанхайського університету «Джіао Тонг» (Institute of Higher Education of the Shanghai Jiao Tong University), експертною групою при газеті Times (Times Higher Education Supplement), голландської експертною організацією «SOYT», Всеукраїнським союзом академічним і багатьма національними та закордонними експертами в сфері освіти й наукової діяльності.

Незалежний професійно-експертний рейтинг ВНЗ України

1) сприяє формуванню прозорості системи освіти в наший країні;

2) створює додаткові аналітичні інструменти для оптимального вибору потенційними абітурієнтами найбільш підходящого для них ВУЗу;

3) сприяє:

a) підвищенню рівня реальної конкуренції на ринку освіти,

b) підвищення якості вищої освіти в Україні;

c) просуванню системи національної освітньої системи по шляху інтеграції в європейський простір вищої освіти.

Професійно-експертний рейтинг ВНЗ України складається з п'яти частин:
  • Загальний рейтинг ВНЗ України;
  • Спеціальні рейтинги ВНЗ України (гуманітарні, природні, техніко-технологічні, точні і фундаментальні науки);
  • Рейтинг багатопрофільних університетів України;
  • Рейтинги ВНЗ за освітніми напрямами: технічні, технологічні, педагогічні, медичні, юридичні, фінансово-економічні, в сфері менеджменту та торгівлі, аграрні, будівельні, транспортні;
  • Регіональні рейтинги ВНЗ. 

При заповненні щомісячних опитувальних аркушів від учасників конкурсу потрібна максимальна об'єктивність в оцінках та достовірність у фіксації фактів.

ВНЗ, що бере участь у рейтинговому конкурсі, по кожному оціночним індикатором, що стосується самого ВНЗ, набирає та або інша кількість балів, що відповідає його персональним показниками індикаторів: переможець по кожному індикатору отримує максимально можливу кількість балів, а його кількісний показник по індикатору приймається за 100%. ВНЗ, що зайняли наступні місця з того чи іншого індикатору, набирають кількість балів, що відповідає їхньому% показником за індикатором.

ВНЗ, який бере участь у рейтинговому конкурсі, отримує додаткові 100 балів за саме участь, плюс по 50 балів за кожну заповнену анкету.

Опитувальні листи (анкети) мають наступний зміст:

Анкета рейтингового конкурсу містить питання, що стосуються ВНЗ, який бере участь у конкурсі, представник якого заповнює опитувальний лист (анкету). 


Конкурсна анкета № 1 

В анкетуванні беруть участь ректори або офіційні представники вищих навчальних закладів України, а також представники авторитетних науково-освітніх організацій і визнані фахівці у сфері національного і міжнародного освіти, професійні експерти, роботодавці, представники бізнес - середовища і організованих молодіжних структур. В анкеті вказані питання (оціночні критерії), які не стосуються самого ВНЗ, представник якої заповнює анкету, спрямовані на оціночний аналіз лідерів національного ринку освіти (без права згадки власного ВНЗ). Респондент фіксує свою думку по всіх оцінними індикаторами, вказуючи по кожному з них, п'ять лідерів національного ринку освіти. Кількісні показники відображати не потрібно, головне, щоб уповноважений представник ВНЗ, що заповнює анкету, об'єктивно оцінив обставини, виходячи з наявних у нього відомостей. Перше підсумкове місце оцінюється в 100 балів по кожному індикатору, 80 балів - друге місце, 60 балів - третє, 40 балів - четверте, 20 балів - п'яте. 


Конкурсна анкета № 2 

В анкетуванні беруть участь ректори або офіційні представники вищих навчальних закладів України, а також представники авторитетних науково-освітніх організацій і визнані фахівці у сфері національного і міжнародного освіти, професійні експерти, роботодавці, представники бізнес - середовища і організованих молодіжних структур. В анкеті респонденти ранжирують ВУЗи та їх окремих співробітників за номінаціями, вказуючи в кожній з них, по п'ять кращих фігурантів. 


Конкурсна анкета № 3 

заповнюється у довільній формі аналітичних висновків запрошеними представниками авторитетних науково-освітніх організацій і визнаними фахівцями в сфері національного і міжнародного освіти, професійними експертами. 


За підсумками узагальнення всіх 4 видів анкет рейтингового конкурсу підводяться підсумки Незалежному професійно-експертного рейтингом ВНЗ України та визначаються переможці за всіма номінаціями оголошеним рейтингового конкурсу.

Пошук
Генеральні партнери
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz