Субота, 04.05.2024, 20:31
Вітаю Вас Гість | RSS

Паспорт мобільності та акредитація

Паспорт мобільності (Europass Mobility) - стандартний європейський документ, який містить детальні записи про період часу, що людина будь якого віку, освітнього рівня та професійного статусу витратив в освітніх цілях в інших європейських країнах (системно вказується досвід міжнародного навчання): Євросоюз (UE) / Європейська Вільна торговельна зона (European Free Trade Area - EFTA) / Європейська Економічна Зона (European Economic Area - EEA). Кожен запис Europass Mobility відображає зміст і результати професійної перепідготовки в термінах компетенції та навичок, достатніх для здійснення даного виду професійної діяльності, або зміст і результати в термінах академічних досягнень (по закінченні освітньої програми). 

Відповідно з поясненням Карло Скатолі - Завідувача сектором кваліфікацій Генерального директорату Європейської Комісії з питань освіти і культури, з огляду на ту обставину, що Україна не є членом ЄС й ЄЕП, а, отже, і повноправним учасником програми «Europass», Diploma Supplement є ключовим міжнародним документом забезпечення мобільності українських громадян, академічного і професійного визнання їх утворення. 

Таким чином, Європейський Союз юридично та організаційно не супроводжує впровадження низки документів Europass на території країн, що не входять в ЄС і, отже, не є повноправними членами системи Europass. Однак слід зазначити, що ключовим завданням Європейського співтовариства у сфері забезпечення функціонування Європейського простору вищої освіти, забезпечення міжнародної мобільності володарів освітніх кваліфікацій і об'єктивної оцінки кількості і якості знань, є аж ніяк не дискримінація держав і їхніх громадян в будь-якій формі, в залежності від територіально -політичного статусу тієї чи іншої країни. Навпаки - проблема лише в тому, що спочатку Болонський процес був орієнтований на країни ЄС, і тому цілий ряд інструментів (у тому числі - документальних), є і до цього дня не адаптованим для застосування поза межами об'єднаної Європи, і формально недоступним для всіх учасників Болонського процесу. Недоступний - не означає, що впровадження таких інструментів (документів) принципово неможливо. Проте, це не тільки можливо, а й необхідно. Головне провести це впровадження організовано, одноманітно і за стандартом, який сприймається в Європі. Чим якісніше будуть реалізовані запропоновані ЄС (в тому числі - у рамках системи Europass) ефективні інструменти реалізації зазначених завдань, а також чим більш продумано будуть впроваджуватися національними співтовариствами різних країн додаткові засоби забезпечення прозорості освіти і його правильній оцінки, в тим більшою мірою будуть досягатися основні цілі Болонського процесу. 

Саме тому будь-які забезпечені організованим і однаковим процесом впровадження та оформлені відповідно до європейських стандартів, документальні інструменти для забезпечення міжнародної академічної та професійної мобільності, будуть лише всебічно вітатися в об'єднаній Європі і зроблять для неї якість знань і кваліфікації наших фахівців ще зрозуміліше. 

Саме тому Всеукраїнський академічний союз, грунтуючись на статусі європейського експерта в сфері міжнародної освіти, засновує та реалізує проект "Український міжнародний паспорт академічної та професійної мобільності. Європейський стандарт Europass" - "The Ukrainian international passport of the academic and professional mobility. The European standard Europass". 

Цей документ, складений за стандартом Europass Mobility і буде містити запис про всі періоди навчання тієї чи іншої особи, обсягах та результатах академічного навантаження, оцінках якості отриманої освіти і набутих кваліфікацій. Український варіант Europass Mobility буде видаватися, під егідою Всеукраїнського академічного союзу та Національного болонського центру України, в єдиному органі друку на захищених бланках суворої звітності. Цей документ також буде відрізнятися тим, що в ньому фіксуються періоди навчання, пройдені як на території України так і за її межами. Український міжнародний паспорт академічною та професійної мобільності споконвічно (із внесенням першого запису) буде видаватися за бажанням випускникам акредитованих ВУЗів, а також акредитованими додаткового структурами (подальшої) освіти. Разом з тим, під першим номером вноситься до паспорта будуть дані про період навчання в середній школі. Заповнюватися паспорт буде на двох мовах - українською та англійською. Заповнення паспорта здійснюється за європейським стандартом спеціально підготовленими особами. Особи, які не отримали паспорт при закінченні ВНЗ, будь-якої пори зможуть оформити його за підсумками проходження будь-якої акредитованої програми післядипломної освіти. За бажанням зацікавленої особи, організація додаткової освіти, при внесенні в паспорт даних про пройдений курсі навчання та його результати, може внести в документ дані також і про попередні періодах навчання в інших організаціях - на підставі наданих оригіналів освітніх документів. 

Вищі навчальні заклади та структури додаткової освіти, пройшовши акредитацію у Всеукраїнськый Академічный Спілці та Національному Болонському Центрі України, отримують бланки паспортів мобільності в кількості, зазначеній у їх заявці. 

Впровадження паспорта мобільності в Україні зробить вітчизняні освітні ресурси не тільки зрозуміліше за межами країни, але і дозволить вітчизняним і закордонним роботодавцям об'єктивно і цілісно оцінювати кваліфікаційні рівні фахівців, а доступну в Україні систему шкільної, вищої та післядипломної освіти зможе представити у вигляді безперервного освітнього циклу.

Пошук
Генеральні партнери
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz