Неділя, 19.05.2024, 05:28
Вітаю Вас Гість | RSS

Німеччина

Історично Німеччина була центром «академічної свободи» в Європі. Здавна університети Німеччини, що налічують не одне століття, залучають студентів з усього світу. Сьогодні основною причиною привабливості вищої освіти в Німеччині стало гармонійне поєднання класичної освіти, міждисциплінарного навчання та практики.
Іноземні студенти можуть отримати диплом про вищу освіту або захистити дисертацію в одному з 300 державних та приватних університетів.

Сучасна система вищої освіти Німеччини представлена трьома видами вищих навчальних закладів: 
- Класичні університети старовинні з багатовіковою історією та традиціями викладання, такі як університет Фрейбурга, Марбурга або Тюбінгена, знаменитий Хайдельбергському університет, університет в Ростоці і багато інших.
- Технічні університети (наприклад, університети Дрездена та Мюнхена).
- Новітні університети, що виникли в 30-40-х роках минулого століття. Незважаючи на відносно молодий вік, університети в Потсдамі, Рурі, Регенсбурзі і ін щорічно беруть велика кількість іноземних студентів з усього світу.

До відмітним особливостям вищого навчання в Німеччині можна віднести: 
• Відсутність фіксованої кількості років навчання. Студент може навчатися як мінімум 4 роки (8 семестрів), але його ніхто не буде обмежувати в більш тривалих термінах. Все залежить від успішності студента та здачі обов'язкових тестів та іспитів;
• Можливість вибору будь-якої комбінації курсів в рамках вивчається напрямку. У більшості ВНЗ Німеччини немає стандартних програм. Таким чином, кожен студент фактично навчається за індивідуальним планом, що включає тільки, що його цікавлять предмети.
• Відсутність вступних іспитів (за винятком мовного тестування). Вступні іспити проводять тільки для студентів, які обрали творчі спеціальності, медицину, стоматологію, ветеринарію, факультети філософії, де здають ще й латину або французькою мовою.
Головним принципом німецького університету є прийом будь-якого студента, якщо він задовольняє вимогам даного ВНЗ.

До найбільш типовим вимогам відносяться: 
• Наявність атестата про середню національній освіті і мінімум 1 року навчання в національному вищому навчальному закладі. Це пов'язано з відмінностями загальної кількості років навчання в середній школі в Німеччині та інших країнах, у тому числі і в Україні;
• Рівень володіння німецькою мовою, підтверджений відповідним сертифікатом. До розгляду приймаються: іспит на знання німецької мови Zertifikat Deutsch als Fremdsprache (ZDF) для вступу на підготовчий курс, або Test DAF - для вступу на перший курс. Для деяких спеціальностей університет додатково може проводити внутрішнє тестування знань мови - DSH (Deutsch fuer Hochschulzugang);

Після закінчення навчання в університеті (мінімальна тривалість 8 семестрів) студент отримує Диплом (Diplom), а випускникам гуманітарних факультетів присвоюється звання Магістра (Magister). Студенти, які закінчили університети за фахом викладач, юрист, лікар або фармацевт в обов'язковому порядку складають ще й державні іспити. 

Ще однією відмінною особливістю німецького вищої освіти є те, що там немає так званих «проміжних» дипломів. Диплом / звання видається тільки у разі проходження повного курсу навчання. 

Переваги отримання вищої освіти в Німеччині: 
• Високоефективна підготовка фахівців у різних галузях, що користується визнанням у всьому світі.
• Завдяки тісній поєднанню теорії та практики, навчання в німецьких університетах дає не професію, а наукову кваліфікацію та базові практичні навички для успішної подальшої кар'єри.
• Всі студенти проходять практику на німецьких підприємствах, що дає можливість отримати робоче місце ще до закінчення ВНЗ.
Всім, бажаючим отримати вищу освіту в Німеччині рекомендується почати процес підготовки до зарахування задовго до дати вступу. Це пов'язано, перш за все, з необхідністю підготовки і здачі тесту з німецької мови та обмеженою кількістю місць на програми підготовки до вступу для іноземних студентів у тому чи іншому вищому навчальному закладі.

Для більшої наочності викладеної вище та іншої інформації, пропонуємо її короткий виклад у доступній табличній формі:


 

Програми:

 

 

Бакалавр, Мастер (після приєднання до Болонського процессу)

 

 

Тривалість:

 

Бакалавр:  минимум 4 года

 

Мастер:    2 года

 

 

Рік:

 

На программу Бакалавр: от 19 лет

 

На программу Мастер:     от 23 лет

 

 

Рівень французької мови:

 

На программу Бакалавр: B 2 (TestDaF)

 

На программу Мастер: C1 (TestDaF)

 

 

 

Академічні вимоги:

 

На программу Бакалавр:

Аттестат о среднем образовании + 2 год обучения в национальном ВУЗе / + 4 года обучения в национальном ВУЗе при заочной форме обучения

На программу Мастер:    

Диплом Бакалавра 

 

 

Програма підготування до вступу до университету:

 

* Обов'язкова для всіх іноземних студентів

 

На программу Бакалавр: подготовительный курс в Studien-Kolleg

Продолжительность:       1 год

 

 

 

Вартість навчання:

 

Бесплатно*

 

* Каждый семестр оплачиваются: учебные пособия, различные сборы – около 500 Евро за семестр.

 


Пошук
Генеральні партнери
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz